U nehody dvou osobních aut u Strančic zasahoval také vrtulník

17.01.2018
U nehody dvou osobních aut u Strančic zasahoval také vrtulník
ViewImage-aspx-(1).jpg
Čtyři minuty před jedenáctou hodinou přijala ve středu 17. ledna 2018 operátorka tísňové linky Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o dopravní nehodě dvou osobních vozidel na silnici mezi obcemi Strančice a Všechromy v okrese Praha-východ.
 wer.jpg
K události byla vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Říčany s rychlým zásahovým vozidlem, cisternovou automobilovou stříkačkou a velitelským vozem. V době příjezdu na místo se v jednom z vozidel nacházel řidič v bezvědomí, jemuž hasiči ihned poskytli první pomoc. Po příjezdu zdravotnické záchranné služby byla osoba z vozidla vyproštěna bez použití hydraulického nářadí a přenesena do sanitního vozidla.
q.jpg
Vzhledem k vážnému charakteru zranění rozhodla lékařka o povolání vrtulníku, který následně transportoval zraněného do jedné z pražských nemocnic. Řidič druhého auta byl s lehčím zraněním k nemocničnímu ošetření převezen pozemní cestou.
www.jpg

Hasiči na místě dále provedli zajištění místa nehody, protipožární opatření a po naložení havarovaných vozidel na odtahovou službu úklid komunikace. Po dobu zásahu byla silnice mezi Strančicemi a Všechromy zcela uzavřena. Co bylo příčinou nehody, vyšetřuje Policie ČR

nprap. Petr Svoboda, oddělení IZS
Tiskový odbor :HZS Středočeského kraje