Dělník skončil pod jeřábem

HZS Zlinský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

03.11.2017
Dělník skončil pod jeřábem

Profesionální hasiči byli dnes, 3.listopadu 2017 o půl sedmé ráno přivoláni k vyproštění muže, na kterého při práci spadl mostový jeřáb.

Událost se stala krátce před půl sedmou ranní uvnitř budovy velkoobchodu v Uherském Ostrohu. Na místo byla přivolána jednotka z Veselí nad Moravou, která to na místo události měla nejblíže a jednotka ze stanice Uherské Hradiště.

jj.jpg

Po příjezdu na místo provedli hasiči průzkum místa zásahu, při kterém zjistili, že se na muže při práci převrátil kolečkový jeřáb, který byl uvnitř budovy a byl určený k překládání těžkých břemen. Následně vyprostili zraněného dělníka, ležícího pod jeřábem. Hasiči zraněnému muži poskytli před příjezdem záchranářů předlékařskou pomoc, kdy mu nasadili krční límec a transportovali jej na nosítkách. Zraněného dělníka poté předali záchranářům, kteří muže převezli do nemocnice v Uherském Hradišti k dalšímu ošetření.

Nakonec hasiči zajistili jeřáb proti dalšímu posunutí. Poté se vrátili zpět na své stanice.

Na místo události byli přivoláni i policisté, kteří událost nadále šetří.

por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Foto: HZS Zlínského kraje