K požáru střechy rodinného domu na Vsetínsku vyjelo pět jednotek hasičů.

HZS Zlínský kraj/Źhavé aktuality/Z regionů

22.04.2018
 K požáru střechy rodinného domu na Vsetínsku vyjelo pět jednotek hasičů.

20. 4. 2018 v noci hořela střecha rodinného domu v Novém Hrozenkově na Vsetínsku.

ViewImage.jpg

Informaci o požáru pekárny přijali hasiči v 22:02 hodin. Operační důstojník vyhlásil požární poplach jednotce profesionálních hasičů z požární stanice Vsetín a dobrovolným hasičům z Karolinky, Halenkova, Nového Hrozenkova a Velkých Karlovic. Hasiči vyjeli s 5 automobilovými cisternami, s jednou automobilovou plošinou a s jedním automobilovým žebříkem.

ViewImage-(2).jpg

Průzkumem hasiči zjistili, že se jedná o požár střechy rodinného domu, který sousedí s budovou pekárny. Hasiči v dýchacích přístrojích požár uhasili dvěma vysokotlakými proudy vody. Následně rozebírali střešní konstrukci a hledali skrytá ohniska hoření.

Příčina požáru je ve společném šetření Policie České republiky a hasičů.
Výše škody je určena v předběžné výši 30 000 korun.
Na místě zůstávají na dohlídku dobrovolní hasiči z Nového Hrozenkova.

Šetřením bylo zjištěno, že na střeše byly před vznikem požáru tři osoby, které kouřily. Jedna z osob odhodila nedopalek cigarety do plastového koše s papíry. Vlivem teploty nedopalku došlo k zapálení papíru a následně k požáru střechy.
Použité foto – Hasičský sbor města Karolinka

nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje