Několika hodinovou uzavírku komunikace způsobila havárie kamionu na Valašskokloboucku

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

08.11.2017
ViewImage-aspx.jpg
V úterý 7.11.2017 v 17:49 hodin byl vyhlášen poplach jednotce ze stanice Valašské Klobouky, která ihned vyjela se zásahovým vozidlem k nahlášené havárii kamionu na komunikaci u Vysokého Pole na Valašskokloboucku.
d.jpg
Po příjezdu na místo nehody zjistili hasiči, že je zde tahač v příkopu a je zaklíněn mezi vzrostlými stromy asi tři metry pod úrovní komunikace. Návěs, vezoucí pětitunový náklad, zůstal na cestě, kde blokoval provoz. Z tohoto důvodu musela být tato silnice obousměrně uzavřena a policisté odkláněli dopravu po objízdných trasách. Hasiči provedli protipožární opatření a vůz zajistili proti úniku provozních kapalin. Nehoda se obešla bez zranění.
gg.jpg
K vyproštění kamionu z příkopu zpět na silnici byla povolána těžkotonážní vyprošťovací technika. Do jejího příjezdu hasiči vyskládali z kamionu část nákladu o váze okolo dvou tun. Zbytek zajistili tak, aby se při vyprošťování kamionu náklad nehýbal.

Šetření nehody si převzali dopravní policisté.

Záchranné práce  na místě nehody z důvodu vyprošťování vozidla časově pokračovaly v tomto sledu :.

21:30 hod.
Na místě nehody již zasahuje speciální vyprošťovací vůz. Silnice je stále uzavřena.
22:30 hod.
Stále probíhá vyprošťování kamionu pomocí těžkotonážní techniky. Zasahující hasiči napomáhají za využití hydraulických vyprošťovacích nůžek vyprostit zaklíněné vozidlo ve stromech odstřižením bočních stran kamionu.
22:50 hod.
Po téměř hodině a půl se podařilo kamion vyprostit a dostat zpět na silnici.

8.11. 2017 07:00 hod.
Po vyproštění vozidla zpět na komunikaci si kamion převzala asistenční služba. Hasiči uklidili vozovku, kde se nacházelo velké množství střepů a částí z vozidla. Po čtyřech hodinách byla komunikace opět průjezdná.

Zdroj :
por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje