Požár lesa na Kroměřížsku hasilo deset jednotek hasičů.

HZS Zlinský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Požár lesa na Kroměřížsku hasilo deset jednotek hasičů.

HASICI-ZNAK-0.JPG

Hlášení o požáru lesa v Rajnochovicích, v místní části Rosošné, přijali hasiči 19.4.2018 v 22:19 hodin. Požárních poplach byl vyhlášen profesionálním hasičům z Vsetína, Valašského Meziříčí a Bystřice pod Hostýnem a dobrovolným hasičům z Rajnochovic, Podhradní Lhoty, Chvalčova, Loukova, Kunovic, Kelče a Slavkova pod Hostýnem. Hasiči vyjeli s celkem 8 zásahovými automobily a s 3 dopravními automobily.

1.jpg

I přes nepřístupný terén byla u požáru jako první jednotka dobrovolných hasičů z Rajnochovic. Průzkumem zjistili 7 ohnisek. Od těchto ohnisek se díky silnému větru plocha hoření rozšířila až na 100 metrů čtverečních. K místu požáru byl špatný příjezd. Hasiči proto na místo požáru šli i pěšky. Než byly vytvořeny čtyři útočné proudy vody, byla využita k hašení voda z kanystrů a lopaty. Hasební práce byly skončeny 20.4.2018 v 1:51 hodin a místo bylo předáno jednotce dobrovolných hasičů z Loukova.

Na místo se dostavila Policie České republiky.

Vyšetřování příčiny požáru bude pokračovat v pátek 20.4.2018 v dopoledních hodinách.

nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje

Použitá fotodokumentace - Sbor dobrovolných hasičů Chvalčov