Požár lesa na Vsetínsku hasilo pět jednotek hasičů.

HZS Zlínský kraj/Źhavé aktuality/Z regionů

15.07.2018
Požár lesa na Vsetínsku hasilo pět jednotek hasičů.
pozar5.png
Dnes 15. 7. 2018, od 12:16 hodin zasahovalo pět jednotek hasičů u požáru lesa ve Vidči na Vsetínsku.

ViewImage-(6).jpg

Požár lesa na ploše asi 40 000 metrů čtverečních ve Vidči byl hasičům ohlášen v 12:08 hodin. Operační hasici.jpgdůstojník vyhlásil požární poplach jednotce profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí, jednotce Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm a jednotkám dobrovolných hasičů z Valašské Bystřice, Hutisko-Solanec a Vidče. Hasiči vyjeli dohromady s devíti automobilovými cisternami. Jedna cisterna hasičů z Rožnova pod Radhoštěm byla povolána k požáru samojízdné řezačky v nedaleké Valašské Bystřici.

ViewImage-(7).jpg

Majitel pozemku hasičům sdělil, že s dvěma pomocníky prováděli úklid lesa. Suché větve stahovali na lesní cestu. Zde vytvořili ohniště, kde suché větve spalovali. Silný poryv větru odfoukl jiskry a uhlíky z ohniště a zapálil travní porost mezi nově zasázenými stromky.

ViewImage-(8).jpg

K uhašení použili hasiči čtyři útočné proudy vody. Hrabanku s možnými ohnisky rozhrabali lopatami i krumpáči, a prolili je vodou.

ViewImage-(9).jpg

pripominka.jpgPříčina požáru je nedbalostní jednání při používání otevřeného ohně.

pripominka.jpgVýše škody prozatím nebyla určena.

pripominka.jpgPři požáru nedošlo k zranění osob.

nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje