Požár osobního automobilu v garáži hasily tři jednotky hasičů.

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

24.02.2018
Požár osobního automobilu v garáži hasily tři jednotky hasičů.

23. 2. 2018 odpoledne hořel osobní automobil v garáži rodinného domu ve Velkých Těšanech na Kroměřížsku.

(1).jpg

Požár byl hasičům ohlášen v 15:14 hodin. Operační důstojník vyhlásil požární poplach profesionálním hasičům z Kroměříže a dobrovolným hasičům z Kvasic a Velkých Těšan. Hasiči vyjeli k požáru s třemi cisternovými automobilovými stříkačkami a jedním dopravním automobilem.

(1).jpg

Průzkumem hasiči zjistili, že hoří nejen v garáži, ale že plameny pronikly do dřevěného stropu nad garáží. Hasiči vypnuli hlavní vypínač elektřiny. V dýchacích přístrojích omezili šíření požáru s jedním vysokotlakým proudem vody a jedním útočným proudem C. Prostor garáže a přilehlých místností byl zakouřený. K odvětrání byl nasazen jeden přetlakový ventilátor. K zjištění skrytých ohnisek hoření prováděli hasiči kontrolu teploty stavebních konstrukcí s termokamerou. Podhled v garáži musel být částečně odstraněn a skrytá ohniska dohašena. Hasební práce byly ukončeny v 16:39 hodin a místo požáru bylo předáno majiteli objektu. Na dohlídku byli ponecháni dobrovolní hasiči z Velkých Těšan.

(1).jpg

Na místo požáru se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů.
Vyšetřovatel zjistil, že při odstraňování laku na karoserii byl použitý plynový přístroj. Od plamene se vznítilo čalounění. Osoba, provádějící práce na vozidle, se snažila požár uhasit s kbelíkem vody. Tento postup hašení však nebyl účinný, proto byl požár oznámen hasičům.

(1).jpg

Příčinou požáru bylo určeno nedbalostní jednání při používání otevřeného ohně.
Škoda způsobená požárem byla určena v předběžné výši 110 000 korun.
Uchráněné hodnoty byly stanoveny v předběžné výši 1 000 000 korun.

nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje