Požár samojízdné sklízecí řezačky na poli ve Valašské Bystřici.

HZS Zlínský kraj/Źhavé aktuality/Z regionů

15.07.2018
Požár samojízdné sklízecí řezačky na poli ve Valašské Bystřici.
pozar6.png
Dnes 15. 7. 2018, tři jednotky hasičů vyjely  kolem poledne k požáru samojízdné řezačky na poli ve Valašské Bystřici na Vsetínsku.

ViewImage-(1).jpg

Požár řezačky byl hasičům nahlášen v 12:13 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních HASIC7.jpghasičů z Valašského Meziříčí, jednotce Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm a jednotce dobrovolných hasičů z Hutiska-Solanec. Profesionální i dobrovolní hasiči byli povoláni k požáru lesního porostu v nedaleké Vidči.

ViewImage-(3).jpg

Když byla řezačka uhašena, začala z ní vytékat nafta. Velitel zásahu si proto vyžádal chemický kontejner olej.jpgz požární stanice Valašské Meziříčí. Do jeho příjezdu byla nafta zachycována do vaniček. Bylo zachyceno asi 20 litrů nafty. Asi 30 litrů nafty vyteklo do půdy. K poškozenému zemědělskému stroji se dostavil majitel, který si zajistí přečerpání nafty.

ViewImage-(2).jpg

vysetovani.jpg
Na místo požáru se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů.

ztrataE.jpgŠkoda způsobená požárem byla určena v předběžné výši 40 000 korun.
Příčinou požáru byla určena technická závada na palivovém systému.

nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje
Použité fotografie - Hasičský sbor města Rožnov pod Radhoštěm