Při nehodě zničil řidič semafor ve Zlíně-Malenovicích.

HZS Zlinský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

19.01.2018
Při nehodě zničil řidič semafor ve Zlíně-Malenovicích.

imagesAA.pngV čtvrtek, 18. 1. 2018, v 15:07 hodin přijali hasiči žádost o pomoc při řešení dopravní nehody na třídě 3. května ve Zlíně – Malenovicích. K události okamžitě vyrazila jednotka profesionálních hasičů ze stanice Otrokovice jedním cisternovým vozem.

Na místě bylo zjištěno, že řidič se svým automobilem značky Volkswagen Passat najel na ostrůvek nedaleko obchodního centra a havaroval do sloupu semaforu. Ten byl nárazem vyvrácen na komunikaci. Řidič se v době příjezdu jednotky nacházel mimo vozidlo a naštěstí neutrpěl žádná zranění.
sdf-(1).jpg

Hasiči provedli zabezpečení místa nehody a zajistili vůz proti možnému nebezpečí vzniku požáru. Po nárazu došlo k úniku provozních kapalin, který hasiči likvidovali pomocí sypkých sorbentů. Z důvodu jejich velké spotřeby si velitel na místo povolal posilový vůz ze stanice Otrokovice s dalším materiálem.
sd-(1).jpg

Po zadokumentování nehody policií byl na pokyn velitele zásahu semafor odstraněn a byl proveden úklid povrchu komunikace od úlomků vozu a použitých sorpčních látek. Jakmile byl vrak vozu naložen na odtahovou službu, jednotka se po téměř dvou hodinách zásahu vrátila zpět na svou základnu.

dfs-(1).jpg

kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje,