Při požáru v instalační šachtě bytového domu hasiči evakuovali 20 osob.

HZS Zlínský kraj/Źhavé aktuality/Z regionů

19.08.2018
Při požáru v instalační šachtě bytového domu hasiči evakuovali 20 osob.
pozarW.pngV sobotu, 18. 8. 2018, zasahovaly  tři jednotky hasičů od 21:07 hodin u požáru v bytovém domě v Zubří na Vsetínsku.

Požár bytového jádra bytového domu na ulici Sídliště v Zubří byl hasičům ohlášen v 21:01 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z požární stanice Valašské Meziříčí, jednotce Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm a jednotce dobrovolných hasičů Zubří. Hasiči vyjeli s třemi automobilovými cisternami.

ViewImage-(2).jpg

Po příjezdu byla provedena evakuace asi 20 osob za použití evakuačních masek. Na místo se dostavila evakuace-3.jpgzdravotnická záchranná služba. Sanitkou byla do nemocnice odvezena k dalšímu vyšetření jedna dospělá osoba a jedno dítě, protože se nadýchali zplodin hoření v bytě v 3. nadzemním podlaží, v kterém došlo k požáru. Hasiči na nosítkách vynesli i jednu osobu, která ze zdravotních důvodů nebyla schopna chůze.
Hasiči požár v instalační šachtě uhasili jedním vysokotlakým proudem vody.

ViewImage-(6).jpg

el-proud.pngPři požáru došlo k výpadku elektrického proudu. Hasiči provedli zastavení vody z poškozeného potrubí teplé vody v instalační šachtě. Vytékající voda přispěla k omezení šíření požáru. Hasiči s pomocí vysavače odstranili vodu z prasklého potrubí.

PolicieCR.pngNa místo požáru se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů.

Žádný z obyvatel domu nepožadoval náhradní ubytování. Většina obyvatel domu se postupně vrátila do svých bytů.

vysetovani.jpgV neděli 19. 8. 2018, od 8:00 hodin byly v  instalační šachtě  instalovány rozvody vody, kanalizace, elektroinstalace s napojením přes elektroinstalační krabice a vzduchotechnika. Ohledáním místa požáru bylo zjištěno, že začalo hořet v elektroinstalační krabici.

Voda z prasklého vodovodního potrubí v šachtě vytopila další dva byty.

Škoda, kterou způsobil požár, byla určena v předběžné výši 270 000 korun.
Včasným ohlášením a rychlým zásahem byl uchráněn majetek v předběžné výši 400 000 korun.

nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje