Šest jednotek bylo vysláno k požáru výškové budovy v Brumově-Bylnici na Zlínsku.

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

14.01.2018
V sobotu, 13. 1. 2018, v 15:19 hodin byl vyhlášen poplach celkem šesti profesionálním a dobrovolným jednotkám v okolí města Brumov-Bylnice. Podle oznamovatelů zde v ulici Družba došlo k požáru v osmipatrovém bytovém domě.

Postupně na místo vyrazily dvě cisterny, automobilový žebřík a velitelský automobil profesionálních hasičů z Valašských Klobouk a Slavičína, a následně dalších pět posilových cisteren dobrovolných jednotek Brumov, Valašské Klobouky, Bylnice a Štítná nad Vláří.
2.jpg
Po příjezdu a provedení průzkumu bylo zjištěno, že ve druhém patře bytového domu došlo k požáru botníku na chodbě u jednoho z bytů. Obyvatelům se podařilo požár zlikvidovat ještě před příjezdem jednotek pomocí domovního hydrantu. Díky rychlé reakci tak nedošlo k jeho rozšíření do dalších prostor a zabránilo se tak dalším nemalým škodám.

Hasiči po kontrole místa pomohli s odvětráním zakouřených místností a postupně se vrátili zpět na své základny.

K události se dostavil také vyšetřovatel hasičů ze Zlína. Příčina vzniku i výše způsobené škody je nyní předmětem společného vyšetřování hasičů a policie.

kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje,
Foto: HZS Zlínského kraje