Zaklíněného řidiče hasiči vystříhávali z vozidla

HZS Zlinský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Zaklíněného řidiče hasiči vystříhávali z vozidla

Dnes, 24.04.2018, krátce po páté hodině ranní byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Zlín s dvěma cisternami k obci Racková na Zlínsku, kde havaroval řidič osobního vozidla tovární značky Seat Leon.

Po příjezdu na místo hasiči průzkumem zjistili, že osobní vozidlo je na střeše mimo komunikaci. Řidič vozidla byl zaklínění uvnitř auta a spolujezdec se sám z vozidla dostal ven.

dd.jpg

Hasiči ihned provedli zajištění vozu proti pohybu, provedli protipožární opatření a s pomocí hydraulických nůžek vystříhali zaklíněného řidiče z vozidla ven. Při samotném vytažení muže z vozidla použili páteřní desku a zraněného řidiče ihned předali přivolaným záchranářům. Ti si do své péče vzali i spolujezdce. Nakonec obě zraněné osoby záchranáři odvezli k dalšímu vyšetření do krajské nemocnice.

V sedm hodin se hasiči vrátili zpět na svou stanici.

Příčinu nehody nyní šetří policisté.

Zdroj :

por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje