AKTUALIZACE 1. V Kraji Vysočina počet výjezdů hasičů překročil stovku Výjezdy hasičů nekončí. V kraji jsou popadané stromy, utržené střechy.

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionu

29.10.2017
AKTUALIZACE 1. V Kraji  Vysočina počet výjezdů hasičů překročil stovku Výjezdy hasičů nekončí. V kraji jsou popadané stromy, utržené střechy.
vitr-silny.jpg
10.00 hod
Počet výjezdů vysočinských hasičů v souvislosti s počasím překročil od šesté hodiny ranní stovku. Hasiči stále odklízejí popadané stromy a větve z komunikací. Silný vítr poničil i několik střech domů.

Provizorně opravovat střechy domů nebo odstraňovat uvolněné plechy museli hasiči například v ulici Višňová v Bystřici nad Pernštejnem, Světnově, Kostelci nebo v České Bělé.

Přijali jsme i několik hlášení o pádu stromů na dráty elektrického vedení, několik domácnosti v Kraji Vysočina se tak ocitlo bez elektřiny.

V 09:13 hod padly stromy na osobní automobil v Čížkově na Pelhřimovsku. Při události se zranily dvě osoby.

V lese v katastru obce Stařeč na Třebíčsku padl strom na ženu. Na místě svým zraněním podlehla.

VITR.jpg
11.00 hod.
Hasiči zasahovali u dalších 46 událostí. Počet výjezdů hasičů v souvislosti s počasím se tak od rána vyšplhal na 160. Hasiči opět nejčastěji odstraňovali popadané stromy a větve, které bránily plynulému provozu na komunikacích.

V Lukách nad Jihlavou v ulici Předborská padl strom na střechu rodinného domu.  Událost se obešla bez zranění osob.

K podobnému zásahu vyjížděli i hasiči do Nového Veselí, kde strom padl na střechu fary.

Silný vítr poškodil i několik střech rodinných domů.

Zásah hasičů byl v uplynulé hodině nutný například v Havlíčkově Brodě v ulici Nad Parkem, v Osové Bitýšce, v ulici Třebíčská ve Velkém Meziříčí nebo v Jihlavě v ulici Dlouhá stezka.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina
Foto: HZS Kraj Vysočina