AKTUALIZACE 4. V Kraji Vysočina hasiči v terénu neustále odstraňují popadané stromy

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionu

29.10.2017
AKTUALIZACE 4. V Kraji  Vysočina  hasiči v terénu neustále odstraňují popadané stromy
vitr-silny.jpg

17,00 hod

Práce vysočinských hasičů nekončí. V terénu desítky hasičů i nadále odstraňují stromy, které padly na komunikace a brání tak plynulému provozu. Počet výjezdů od rána už výrazně překročil 400. V průběhu uplynulé hodiny hasiči odstraňovali padlé stromy například u obce Plandry, Kletečné, Staré Říše, Veselého Žďáru nebo Čechočovic. Prioritně jsou řešeny neodkladné zásahy.

c.jpg

O aktuální situaci v regionu je pravidelně informován hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.  Apeluje na veřejnost, aby s ohledem na vysokou míru nebezpečí při odklízení následků silného větru respektovala rozhodnutí profesionálních i dobrovolných hasičů odklízet v nepřístupných lokalitách polomy až ráno při světle. Kraj je ve spojení se všemi energetickými společnostmi, počet domácností bez proudu klesá, ale obnovování dodávek komplikují opět nebezpečné polomy.
xxxxxxxx.jpg

Foto: JSDH Jihlava - Bedřichov