AKTUALIZACE 5. V Kraji Vysočina jsou hasiči stále v terénu, od rána řešili a řeší stovky událostí

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionu

29.10.2017
AKTUALIZACE 5. V Kraji  Vysočina  jsou hasiči stále v terénu, od rána řešili a řeší stovky událostí
vitr-silny.jpg

18:00 hod
V plném nasazení jsou již 12 hodin hasiči na Vysočině. Právě před 12 hodinami jsme na linkách tísňového volání začali přijímat první oznámení o událostech v souvislosti s počasím. Konečné číslo výjezdů hasičů v kraji se dá jen těžko odhadnout. Hasiči totiž v rámci jedné události zasahovali i na několika místech. Lze ale s jistotou říci, že tento den je za posledních pár let jedním z nejnáročnějším pro hasiče na Vysočině.

Po celý den byly a stále jsou v terénu stovky hasičů. Prioritně hasiči řeší události, které nesnesou odkladu – tedy události, při kterých je  bezprostředně ohrožen lidský život, zdraví nebo majetek. Velká vytíženost je i operátorů na tísňových linkách. Neustále přijímají další a další hlášení o popadaných stromech. V plném nasazení budou vysočinští hasiči i zítra.
 sx.jpg
Foto: JSDH Benetice