Deset zraněných po požáru v Jihlavě

HZS Kraj Vysočina/ Žhavé aktuality/ Z regionů

09.08.2018
Deset zraněných po požáru v Jihlavě

pozar6.pngCelkem deset lidí skončilo v péči zdravotníků po požáru v objektu společnosti, která sídlí na ulici Znojemská v Jihlavě.

ViewImage-(9).jpg

Hlášení o požáru přijala 9.srpna 2018 operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina v 12,01 hod a na místo události vyjelo dvanáct jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů.

ViewImage-(2).jpg

Požár zasáhl povrchovou úpravu na chodbě, konkrétně se jednalo o lino. 138 zaměstnanců stihlo objekt bezpečně opustit před našim příjezdem na místo události. Devět lidí kouř uvěznil v kancelářích a zkušebnách provozu. Hasiči je ze zakouřeného objektu vyvedli. Všichni tito lidé skončili v péči zdravotníků. Dva z nich se popálili, sedm nadýchalo jedovatých zplodin hoření.

ViewImage-(11).jpg

zdravi22.jpgV péči zdravotníků skončil také jeden z profesionálních hasičů a to kvůli přehřátí organismu. Všechny zraněné po nezbytném ošetření na místě události převezli zdravotníci k dalšímu ošetření sanitními vozy do jihlavské nemocnice.

ViewImage-(4).jpg

Zásah pro hasiče byl extrémně náročný. I přes vysoké venkovní teploty hasiči zasahovali v plné výstroji s dýchacími přístroji na zádech.

vysetrovani.jpgProč začalo hořet, nyní intenzivně zjišťují povolaní  vyšetřovatelé hasičského sboru
.
ztrataE.jpgMajetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na 5 milionů korun.

hasic6.jpgNa místě zasahovaly jednotky profesionálních hasičů z Jihlavy, Třeště, Polné a Havlíčkova Brodu společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Jihlavy – Bedřichova, Brtnice, Stonařova, Luk nad Jihlavou, Dolní Cerekve, Štoků, Batelova a Dlouhé Brtnice.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina
Foto: HZS Kraj Vysočina