Požár lesa na Havlíčkobrodsku zanechal škodu 5 tisíc korun

HZS Kraj Vysočina/ Žhavé aktuality/ Z regionů

15.04.2018
 Požár lesa na Havlíčkobrodsku zanechal škodu 5 tisíc korun

V pátek 13.4. 2018, v 13,16 hod přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina oznámení o požáru lesa v katastru obce Dolní Jablonná na Havlíčkobrodsku.

ViewImage.jpg
Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Havlíčkův Brod společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Přibyslavi a jednotkou Čepro, a.s. – Šlapanov.

Na likvidaci požáru na ploše přibližně 50x100 m nasadili hasiči jeden vysokotlaký vodní proud a tři vodní proudy. Po necelých dvaceti minutách od ohlášení na tísňovou linku měli hasiči už požár pod kontrolou.

ss.jpg

Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 5 tisíc korun. Hasiči svým zásahem uchránili majetek za 200 tisíc korun. Příčina vzniku požáru zůstává nadále v šetření.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina
Foto: HZS Kraj Vysočina