Přehled zásahů hasičů Kraje Vysočina

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionu

16.01.2018
Přehled zásahů hasičů Kraje Vysočina

Hasiči v Kraji Vysočina zasahovali od 7,00 hod dne 15.ledna  2018 do 7,00 hod dne 16.ledna 2018

Pelhřimovsko

V 07,19 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů z Pelhřimova k ohlášené dopravní nehodě dvou osobních vozidel na komunikaci u Starého Pelhřimova. Při nehodě se zranily dvě osoby a skončily v péči zdravotníků. Hasiči provedli na havarovaných vozidlech protipožární opatření, uniklé provozní kapaliny zlikvidovali speciálním sorbentem a místo události technicky zabezpečili.

V 07,22 hod provedla jednotka profesionálních hasičů ze stanice v Pacově otevření dveří bytu v domě v ulici U nádraží v Pacově.

V 09,00 hod provedla jednotka profesionálních hasičů ze stanice v Pacově otevření bytu v ulici Ferd. Pakosty v Pacově.

V 09,38 hod pomohla jednotka sboru dobrovolných hasičů ze Žirovnice zdravotníkům s transportem pacienta v ulici Sídliště v Žirovnici.

V 10,06 hod zasahovala jednotka sboru dobrovolných hasičů ze Žirovnice u dopravní nehody osobního vozidla v Žirovnici. Vůz skončil po nehodě mimo komunikaci. Nehoda se obešla bez zranění osob. Hasiči provedli zajištění havarovaného vozidla a místa události.

V 10,11 hod odstranila jednotka sboru dobrovolných hasičů z Horní Cerekve strom, který padl na komunikaci u Horní Cerekve.

V 17,04 hod provedla jednotka sboru dobrovolných hasičů ze Žirovnice tlakování kanalizace v ulici Nerudova v Žirovnici.

V 00,21 hod vyslal operační důstojník krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina jednotku humpoleckých profesionálních hasičů k ohlášené dopravní nehodě osobního automobilu na komunikaci spojující Humpolec a Želiv. Při nehodě se zranila jedna osoba a skončila v péči zdravotníků. Hasiči zabezpečili havarovaný vůz a místo události.

Havlíčkobrodsko

Hasiči nezasahovali u žádné mimořádné události.

Třebíčsko

V 14,06 hod provedla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Třebíč otevření dveří bytu v domě v ulici Spojenců v Třebíči.

Žďársko

V 10,35 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Bystřice nad Pernštejnem společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Dolní Rožínky k požáru autojeřábu ve Stříteži. Požár se podařilo uhasit před příjezdem jednotek na místo události. Požár se obešel bez zranění a beze škody.

V 04,17 hod odstranila jednotka profesionálních hasičů ze stanici Bystřice nad Pernštejnem strom, který padl na komunikaci u Dalečína.

V 04,52 hod odstranila jednotka profesionálních hasičů ze stanice Žďár nad Sázavou strom, který padl na komunikaci u Bohdalce.

V 06,06 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Velké Meziříčí k požáru, který ohlásilo čidlo EPS v objektu společnosti sídlící v ulici K Novému nádraží ve Velkém Meziříčí. Provedeným průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že se jedná o planý poplach.

V 06,23 hod odstranila jednotka profesionálních hasičů ze stanice Bystřice nad Pernštejnem strom, který padl na komunikaci u Dalečína.

V 06,57 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Velké Meziříčí společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Křižanova k ohlášenému požáru sazí v komíně v Kozlově. Požár se obešel bez zranění a beze škody.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina
Foto: HZS Kraj Vysočina