Půlnoční požár elektroodpadu na Vysočině za sebou zanechal škodu dva miliony korun

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionu

28.03.2018 | ilustrační foto
elektru.jpg

Škodu v předběžné výši dva miliony korun za sebou zanechal požár elektroodpadu v areálu společnosti zabývající se zpětným odběrem a následným zpracováním elektroodpadu z firem v Jihlavě, místní části Hruškovy Dvory.

Hlášení o požáru přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ve středu 28.března 2018 v  00,54 hod. Na místo události vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Jihlavě, Třešti a Polné společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Dolní Cerekve, Kamenice, Luk nad Jihlavou, Stonařova a Jihlavy – Bedřichova. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.

Hasiči na likvidaci požáru elektroodpadu uloženého v kójích nasadili několik vodních proudů s pěnou.
Při požáru ani samotném zásahu se nikdo nezranil. Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku dva miliony korun. Jedná se o škodu způsobenou na neroztříděném elektroodpadu, střeše kóje a požární příčce.

Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina