Zásah po deseti dnech v Nové Cerekvi stále pokračuje. Požárem zasažený materiál je stále dohašován.

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionu

17.01.2018
Od neděle 7. ledna 2018 k dnešnímu datu 17.ledna 3018 zasahují hasiči nepřetržitě u požáru skládky dřevního odpadu v Nové Cerekvi na Pelhřimovsku. Hasičům se v uplynulých dnech podařilo ještě více rozšířit proluku mezi hořícím a nehořícím materiálem.

Požárem zasažený materiál je nadále rozebírán speciálním bagrem a dohašován.  Drtivá většina zasaženého materiálu je již uhašená. Podle sdělení zástupce společnosti Kronospan se jedná výhradně o druhotnou dřevní surovinu původem pouze z České republiky.
cdrj.jpg
K hašení je používáno ekologicky odbouratelné smáčedlo. Sobotní kontrolní měření, které prováděli hasiči z laboratoře v Tišnově, odhalilo znečištění přilehlého Cerekvického potoka vodou z požářiště.
K minimalizaci dopadu na životní prostředí jsme přijali nezbytná opatření. Voda z požářiště je odváděna do záchytné jímky a následně odvážena specializovanou firmou do nasmlouvaných čističek odpadních vod.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina
Foto: HZS Kraj Vysočina