Dnes byly předány medaile profesionálním hasičům

Hasiči/Profesionální hasiči/Okénko sboru

11.11.2022 | Holice/ Pardubický kraj
Dnes byly předány medaile profesionálním hasičům

V Obřadní síni Městského úřadu v Holicích byly dnes 11.11.2022 předávány medaile profesionálním hasičům.

Ocenění předávali starosta města Holic Mgr. Ondřej Výborný a plk. Mgr. Aleš Černohorský, ředitel HZS Pardubického kraje. Slavnostní akce se účastnili i náměstci krajského ředitele a také ředitelé jednotlivých územních odborů.

Ocenění za příkladné plnění služebních povinností převzalo 9 příslušníků HZS Pardubického kraje. Medaile Za věrnost jsou udělovány na základě rozhodnutí generálního ředitele Hasičského záchranného sboru České republiky generálporučíka Vladimíra Vlčka za dobu trvání pracovního nebo služebního poměru v délce nejméně 10 a 20 let, za dobré výsledky ve vaší služební činnosti, za mimořádnou aktivitu i příkladnou práci. Medaile byly udělovány u příležitosti státního svátku 28. října 2022.

Mezi oceněnými byli i ti, kteří se například účastnili odřadu na jižní Moravě, které v loňském roce postihlo tornádo anebo letos zasahovali u největšího novodobého požáru v Národním parku České Švýcarsko, nebo reprezentanty HZS České republiky a držitele titulu Mistr ČR v disciplínách požárního sportu.

Pamětní medaili krajského ředitele HZS Pardubického kraje obdržel nprap. David Hynek. Příslušník v říjnu při cestě ze cvičení domů pomohl při záchraně osob z hořícího vozu, řídil činnost na místě nehody a snažil se uvolnit místo pro záchranáře, které navigoval při jejich příjezdu. Událost se stala na silnici u města Wałbrzychu. Náraz byl tak veliký, že se osobní vůz převrátil na střechu a začal hořet. Ve druhém voze cestovala rodina se dvěma dětmi ve věku 8 a 7 let, která se vracela z houbaření.

Medaile Za věrnost III. stupně:

pprap. Mgr. Jakub Paulíček – územní odbor Ústí nad Orlicí

nstržm. Jakub Jeřábek – územní odbor Chrudim

pprap. Lukáš Flach – územní odbor Ústí nad Orlicí

pprap. Michal Vraný – územní odbor Pardubice

nstržm. Roman Harapát – územní odbor Ústí nad Orlicí

Medaile Za věrnost II. stupně:

mjr. Ing. Kateřina Shejbalová – územní odbor Pardubice

pprap. Libor Kolář – územní odbor Svitavy