Poslední služba hasičů

Hasiči/Profesionální hasiči/Okénko sboru

01.11.2022 | Pardubický kraj
Poslední služba hasičů
Poslední říjnový den a pro tři profesionální hasiče je to poslední den ve službě u Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje.

Rovných 31 let sloužil u profesionálních hasičů nadporučík Tomáš Kaupa, který nejprve sloužil jako hasič technik a poté jako velitel družstva na stanici v Pardubicích. V roce 2000 pak přešel na pozici operačního důstojníka a svou kariéru u hasičů ukončuje jako vedoucí směny Krajského operačního střediska HZS Pardubického kraje.

Dvacet let sloužil jako hasič – strojník pprap. Pavel Suk nejprve na stanici v Pardubicích, a poté v Přelouči.

Sedmnáct let byl profesionálním hasičem také nprap. Petr Hruban, který byl taktéž nejprve hasičem strojníkem na stanici v Pardubicích a poslední rok byl vrchním inspektorem na strojním oddělení jako denní příslušník na územním odboru Pardubice.

Se všemi odcházejícími jsme se řádně rozloučili, však se podívejte na fotografie.

Tomáš, Pavel i Petr, ať už z operačního střediska, nebo na místě události jako zasahující hasiči, zasahovali u více než stovky zásahů, ať už u dopravních nehod, požárů či technických událostí a zaslouží si obrovské poděkování.

Všichni hasiči Vám všem z celého srdce přejeme do další životní etapy mnoho úspěchů, štěstí a hlavně zdraví.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje