V anketě Hasič roku 2022 uspěl Karel Čermák jako Zaměstnanec roku

Hasiči//Profesionální hasiči/Portrét hasiče

06.06.2023 | Praha 1/ Praha
V anketě Hasič roku 2022 uspěl Karel Čermák jako Zaměstnanec roku

Během slavnostního večera ve čtvrtek 1. června 2023 ve Španělském sále Pražského hradu byli vyhlášeni vítězové ankety Hasič roku 2022. Z Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje byl oceněn zaměstnanec Karel Čermák.

Anketa Hasič roku je od roku 2009 vyhlašována ministrem vnitra a zahrnuje sedm kategorií – Hasič roku, Osobnost roku, Kolektiv roku, Velitel roku, Zaměstnanec roku, Zásah roku a Projekt roku.

Odborná porota, která měla za úkol vybrat v každé kategorii ty nejlepší, rozhodla o tom, že Bc. Karel Čermák z HZS Libereckého kraje se v kategorii Zaměstnanec roku umístil na druhém místě. Do prestižní ankety byl nominovaný a uspěl díky své roli úspěšného koordinátora, projektového a programového pracovníka. Karel Čermák organizuje množství přínosných zahraničních setkání s partnery HZS Libereckého kraje a aktivně se podílí na činnostech směřujících k mezinárodní, zvláště pak česko-polské spolupráci. V současnosti mj. spolupracuje na přípravě Integrovaného výjezdového centra v Turnově, které by mohlo být prvním integrovaným výjezdovým centrem v Libereckém kraji.

Ve svém volném čase se Karel Čermák intenzivně věnuje výcviku mladých hasičů v požárním sportu, vede rovněž – a to nad rámec své pracovní náplně – reprezentační družstvo HZS Libereckého kraje.

K úspěchu Karlovi srdečně blahopřejeme!

Autor: por. Jaroslava Benešová
Foto: GŘ HZS ČR