Hasiči předvedli techniku a vybavení i zásah u dopravní nehody

Hasiči/Mladí a malí hasiči/Kronika akcí

20.06.2017
Hasiči předvedli techniku a vybavení i zásah u dopravní nehody
Dětského dne Policie ČR ve Slavičíně se v úterý 20.6. 2017 zúčastnili i profesionální hasiči z místní stanice.
Stovky návštěvníků, tedy především těch dětských, ze Slavičína i okolí navštívily v průběhu dnešního dopoledne areál zámeckého parku ve Slavičíně, kde se konal Dětský den Policie ČR. K policistů, kteří celou akci organizovali, se připojili i záchranáři, městští strážníci a také profesionální hasiči z místní stanice HZS Zlínského kraje.
b.jpg
Návštěvníci akce si mohli podrobně prohlédnout automobilní cisternu i její vybavení, které hasiči používají při svých zásazích. A nezůstalo jen u statické ukázky. Spolu s policisty a záchranáři hasiči předvedli zásah na místě dopravní nehody se zraněním a zaklíněním dvou osob. Záchranná akce byla oživena i zásahem policistů, kteří museli „krotit“ jednoho agresivnějšího účastníka nehody.
ViewImage-aspx.jpg
Na hasiče ale čekal v průběhu dopoledne ještě jeden netradiční úkol. Část dětských návštěvníků si vyžádala ochlazení vodou přímo z cisterny. Vodní sprcha z proudnice vysokotlakého proudu tak podle hasičů slavila asi největší úspěch.
Autor: por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje