False

Regionální soutěž hasičů ve vyprošťování vyhrál domácí tým

Sport/Výsledky soutěží/Regionální

06.09.2017
Regionální soutěž hasičů ve vyprošťování vyhrál domácí tým
Ve středu 6. září 2017 proběhlo v Přerově na náměstí Přerovského povstání regionální kolo soutěže hasičů ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. Na start závodu se postavilo celkem deset soutěžných týmů z Olomouckého a Zlínského kraje, které změřily síly při deseti simulovaných dopravních nehodách. Vítězem se stali profesionální hasiči z požární stanice Přerov. 

hh.jpg
Soutěžní týmy byly čtyřčlenné a složeny z profesionálních hasičů z jednotlivých územních odborů HZS krajů (územní odbor Přerov sestavil dva týmy - z požární stanice v Přerově a z požární stanice v Hranicích).


hhh.jpg
Pro každé soutěžní družstvo byla připravena jedna simulovaná dopravní nehoda, se kterou si muselo poradit. Uvnitř havarovaného vozidla byl figurant, kterého soutěžící vyprostili a poskytli mu předlékařskou pomoc. Mimo času, za který soutěžní družstvo zvládlo vyproštění osoby, byl kladen důraz také na taktiku zásahu, způsob zajištění havarovaných vozidel, provedení samotného vyproštění i poskytování předlékařské pomoci. Na plnění všech podmínek dohlíželi rozhodčí z HZS ČR. Jejich dílčí hodnocení jednotlivých činností pak určilo výsledné hodnocení celého soutěžního zásahu.

hhhhhhh.jpg
Závodníci předem neznali scénář nehody, protože před startem vždy strávil soutěžní tým určitý čas v izolaci tak, aby organizátoři stihli připravit vozidla a různé překážky podle scénáře a po odstartování si v časovém limitu 15 minut museli hasiči s nehodou poradit. Pokud to nestihli do 20 minut, byli diskvalifikováni.
V letošním roce vítězná družstva nepostupovala za kraje do celorepublikové soutěže, ale stala se mistry v daném kraji.
Soutěžní pořadí všech týmů najdete na konci zprávy.
 
 
Zdroj:
por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí - HZS Olomouckého kraje
Foto: HZS Olomouckého kraje
 
1