VIDEO: Výcvik s vrtulníkem Black Hawk

Vzdělání//Vzdělávací akce/Celostátní

08.08.2023 | Chřibská/ Ústecký kraj
VIDEO: Výcvik s vrtulníkem Black Hawk

Příslušníci HZS Libereckého kraje se společně se svými ústeckými kolegy v červenci zúčastnili výcviku, při kterém se seznámili s vrtulníkem Sikorsky UH60A Black Hawk firmy Heli Company s.r.o. Koordinační výcvik proběhl na letišti Chřibská v Ústeckém kraji.

Vrtulníky Black Hawk jsou vybaveny bambi vaky o objemu 3 000 litrů. Hasičům bylo předvedeno několik cvičných shozů. Dále si hasiči zopakovali zásady pro přiblížení se k vrtulníku a další bezpečnostní doporučení pro součinnost při leteckém hašení.

Letecká hasičská služba je pro hasiče velkou pomocí při lesních požárech většího rozsahu, v České republice ji zajišťuje Letecká služba Policie ČR, od poloviny letošního července až do poloviny září navíc také dva vrtulníky Black Hawk soukromé firmy.

Více o tomto tématu jsme informovali zde: Leteckou hasičskou službu zajistí do poloviny září 4 vrtulníky

Zdroj:: HZS Libereckého kraje