Taktické cvičení - požár na zámku Veltrusy

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

16.10.2023 | Veltrusy/ Středočeský kraj
Taktické cvičení - požár na zámku Veltrusy

V pondělí 16. října dopoledne se na Mělnicku uskutečnilo taktické cvičení, jehož námětem byl požár v půdním prostoru zámku Veltrusy při opravě střechy.

Cvičení se zúčastnily profesionální jednotky z centrální hasičské stanice Mělník a hasičské stanice Kralupy nad Vltavou a dobrovolné jednotky obcí Kralupy nad Vltavou, Úžice, Veltrusy a Vojkovice.

Po příjezdu na místo a rychlém průzkumu bylo upřesněno, že při svařování došlo k zahoření a na střeše zůstal pracovník, který se nadýchal kouře. Zraněnou osobu hasiči následně snesli po ustavení výškové techniky a fiktivní požár zlikvidovali dvěma C proudy.

V rámci cvičení také natáhli 250 metrů hadicového vedení pro dálkovou dopravu vody z čerpacího stanoviště na nedalekém přírodním zdroji.

Na závěr ještě zkontrolovali funkčnost místní hydrantové sítě.

FOTO: HZS Středočeského kraje

Zdroj: Ing. Ladislav HOLOMČÍK