VIDEO: Práce s proudnicí. Hasiči – nováčci se vzdělávají na kurzu NOV

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

29.03.2023 |  Liberecký kraj
VIDEO: Práce s proudnicí. Hasiči – nováčci se vzdělávají na kurzu NOV

Nově nastupující hasiči HZS Libereckého kraje (HZS LBK) absolvují zhruba od poloviny února nástupní odborný výcvik (NOV). Trvá celkem dvanáct týdnů a jeho šestitýdenní část, která je pod vedením HZS kraje, byla zakončena v minulém týdnu.

Nástupní odborný výcvik byl zahájen koncem listopadu 2022 (1. běh), aktuálně se vzdělává již druhá skupina příslušníků. Výcvikem hasiči získají teoretické znalosti i praktické dovednosti, které při výkonu služby potřebují. Součástí teorie je například také zdravotní a psychologická příprava či vzdělávání v oblasti požární prevence.

„Absolventi NOV jsou schopni samostatného výkonu služby nejen při zdolávání požárů, ale i při ostatních mimořádných událostech,“ říká k odborné přípravě nových hasičů metodik odborné přípravy kpt. Lukáš Hloušek z Oddělení IZS a služeb HZS LBK.

Své služebně mladší kolegy lektorsky vedou určení příslušníci z řad HZS Libereckého kraje. Během praktické části výcviku si hasiči vyzkouší například práci s výškovou technikou, na záchranu z vodní hladiny či práci s přenosnými hasicími přístroji. Chybět nesmí ani praktický výcvik práce s proudnicí. Ten hasiči absolvovali na liberecké stanici minulý týden.

Autor: por. Jaroslava Benešová

Zdroj:: HZS Libereckého kraje

kteří se nově odborně připravují na výkon služby