Výcvik vyproštění ze sesutých či staticky narušených výkopů

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

21.09.2023 | Most/ Ústecký kraj
Výcvik vyproštění ze sesutých či staticky narušených výkopů

Další intenzivní výcvik proběhl na centrální hasičské stanici v Mostě.

Územní odbor Most

Ve dnech 18. - 20. 9. 2023 proběhl na centrální hasičské stanici v Mostě  další intenzivní výcvik ve stabilizaci a vyproštění osob ze sesutých či staticky narušených výkopů. V areálu stanice Most byly opět připraveny výkopy, jejichž tvary a rozměry byly co nejvíce přiblíženy podmínkám případného reálného zásahu.

Výcviku se pod vedením hlavního instruktora HZS Ústeckého kraje a instruktorů z centrálních hasičských stanic Most a Teplice zúčastnily všechny tři směny z centrálních hasičských stanic z Mostu a z Teplic.  Jeden den se tohoto výcviku zúčastnili také frekventanti kurzu Nástupní odborný výcvik (NOV) pořádaný HZS Ústeckého kraje.

Výcvik byl zaměřen na řešení dalších modelových situací s cílem provést záchranu osob ze sesutých výkopů se stěnovými defekty a staticky nestabilním podložím. Podobný třídenní výcvik byl již realizován na centrální hasičské stanici v Mostě v červnu 2023.
Zdroj: HZS Ústeckého kraje