False

Mimořádná účast v kutnohorské výtvarné soutěži „Hasiči očima dětí“

Zábava/Hraji s hasiči/Soutěže a hry

26.06.2023 |  Kutná Hora/ Středočeský kraj
Mimořádná účast v kutnohorské výtvarné soutěži „Hasiči očima dětí“

Výtvarné soutěže vyhlášené územním odborem Kutná Hora Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje při příležitosti dne otevřených dveří, který se konal na svátek patrona hasičů svatého Floriána 4. května na centrální hasičské stanici Kutná Hora, se zúčastnilo téměř 300 dětí.

Mezi oceněnými výtvarnými díly, která byla vybrána v jedné kategorii bez určení pořadí, byly především výkresy zachycující zážitky dětí ze dne otevřených dveří. Mezi pracemi se ale také objevily trojrozměrné exponáty, například postava hasiče v životní velikosti nebo tablo ztvárňující pestrou činnost profesionálních hasičů.

Za radost, kterou přinesla výtvarná díla příslušníkům hasičského záchranného sboru, obdrželo 25 dětí knihy, které jim před spolužáky přímo v mateřských a základních  školách Kutnohorska a Čáslavska předali příslušníci kutnohorského územního odboru.

Spolu s dětmi a jejich pedagogy se těšíme na příští den otevřených dveří na centrální hasičské stanici Kutná Hora, na jehož přípravě i realizaci se podílejí hasiči ze všech čtyř stanic – Kutná Hora, Čáslav, Uhlířské Janovice a Zruč nad Sázavou.

por. Ing. Martina Pospíšilová
územní odbor Kutná Hora