Bouřky v Polsku. Stromy padaly na auta

Žhavé aktuality/Ze světa

23.03.2024 | Polsko
Bouřky v Polsku. Stromy padaly na auta

Sobota přinesla bouřky doprovázené silným větrem. V Malopolsku porážel stromy na budovy a auta.

Podle mluvčího velitele Státního hasičského sboru Malopolského vojvodství obdrželi hasiči v celém Malopolském vojvodství po 18. hodině téměř 400 hlášení o účincích silného větru. Týkaly se především polámaných stromů a větví, které ležely na autech, silnicích a elektrickém vedení. "Většina z nich je v krakovském okrese," dodal mluvčí v rozhovoru pro tvnmeteo.pl.

Nejzávažnější zpráva se odehrála v okrese Wieliczka, ve městě Zabłocie. Tam se utrhla střecha rodinného domu.

Účinky silného větru v Krakově

V Krakově, na ulici Reymonta, spadl strom na projíždějící auto. Na začátku byly informace o zraněné osobě, ale mluvčí Vojvodského velitelství Státního hasičského záchranného sboru v Malopolsku to popřel.

V Nové Huti, na sídlišti Kazimierzowski, silný vítr porazil strom na zaparkovaná auta. Nikdo nebyl zraněn. Na místě jsou služby, které provádějí operace.

Jak se můžeme dočíst na profilu Patrol998-Małopolska na sociálních sítích, hasiči odstraňují polámané stromy také v oblasti okresů Ugorek a Łagiewniki.

Padlé stromy v Krakověportal998-Małopolska

Okleśna. Poškozená hospodářská budova

Ve vesnici Okleśna byli hasiči přivoláni ke stromu, který spadl na přístavek.

Okleśna, na budovu padaly stromyPatrol998-Małopolska

Bouře v Polsku

Bouřky se v Polsku objevily v sobotu před 14. hodinou. Hřmělo z Opole, přes Dolní Slezsko, Lodžsko a Mazovsko. Zahřmělo i ve Slezsku. Místy hrozilo krupobití. V 19 hodin vypršela.

IMGW varuje před nebezpečnými jevy. Výstraha před silným větrem, který může být doprovázena bouřkami, by měla platit do 20 až 21 hodin.

Zdroj: tvn24.pl