Bytový dům zachvátily plameny

Žhavé aktuality/Ze světa

11.12.2023 | Trstená/ Slovensko
Bytový dům zachvátily plameny

V bytovém domě se čtyřmi byty v Trstené začala hořet střecha. Oheň zachvátil i obytné podkroví. Naštěstí tam nikdo nebyl. Profesionálním hasičům z Tvrdošína se podařilo zachránit většinu půdního obytného prostoru, ale střechu nezachránili.

Oheň se začal šířit ze střechy. Ale také pohltil místnosti. Na místo rychle dorazili hasiči z Tvrdošína. "Než jsme přijeli, střecha byla v plamenech. Po příjezdu na místo jsme okamžitě začali s hašením půdních prostor," uvedl velitel čety HaZZ Tvrdošín Martin Korbeľ. Celé podkroví bylo silně zakouřené, hasiči museli pracovat v dýchacích prostorách.

Příčinou mohla být těsnění

Navzdory velkému úsilí se ne vše podařilo zachránit. Shořely ložnice i dětské pokoje. "Celá střecha je poškozená. Krov se změnil před 10-15 lety," řekl člen rodiny. Nemuseli evakuovat obyvatele z jiných bytů.

Není vyloučeno, že požár byl způsoben špatným utěsněním komínových dvířek. "To je ze spodního bytu. Máme byt v přízemí odpojený od ústředního topení, je jen na plyn," vysvětlil člen rodiny. "Demontujeme střešní konstrukci, vyhodíme zbytky požáru a objekt zkontrolujeme termokamerou," doplnil Maroš Medvecký ze Sboru dobrovolných hasičů v Trstené.

Zdroj: noviny.sk