DĚSIVÉ PŘISTÁNÍ LETU TUI

Žhavé aktuality/Ze světa

26.01.2024 | Lanzarote/ Kanárské ostrovy
DĚSIVÉ PŘISTÁNÍ LETU TUI

Pasažéři letu společnosti TUI z Exeteru na Kanárské ostrovy zažili včera (ve čtvrtek) velké vyděšení při přistání na Lanzarote, a to kvůli problému s jednou z klapek, jak oznámili řídící letového provozu (ATC) na X.

Vztlakové klapky jsou umístěny na zadní polovině křídel letadla a používají se během vzletu a přistání buď k "zvednutí" letadla ze země, nebo k usnadnění manévrů, když letadlo letí níže a pomaleji, a nakonec se použijí na zemi během přistání ke zpomalení letadla.

ATC oznámilo, že jakmile obdrželo oznámení o problému od pilota, nařídilo letadlu, aby počkalo západně od Lanzarote, zatímco odkloní ostatní letadla a uvolní přiblížení k přistání.

"Jakmile jsme byli připraveni, nasměrovali jsme let BY6462 tak, aby se přímo přiblížil na dráhu 03, přistál a uvolnil dráhu bez incidentů. Když se uvolnila přistávací dráha, byla zkontrolována hasiči pro případ, že by bylo nutné nouzové vylodění," uzavírá zpráva.

Zdroj: canarianweekly.com