DN: Autobus čelně narazil do čerpací stanice

Žhavé aktuality/Ze světa

23.01.2024 | Oberwart / Rakousko
DN: Autobus čelně narazil do čerpací stanice

Autobus sjel ze silnice ve městě Oberwart (Burgenland) a čelně narazil do čerpací stanice.

Vzhledem k tomu, že teploty jsou i v relativně teplém Burgenlandu stále těsně pod bodem mrazu, jsou hasičské sbory v celé spolkové zemi opět vystaveny zkoušce. Tentokrát se zledovatělé silnice staly autobusu osudnými.

Při nehodě autobusu bylo zraněno devět lidí, včetně osmi dětí. Burgenlandské státní bezpečnostní centrum také hovořilo o desítkách dalších misí po celé zemi.

"Sůl by asi nefungovala... "

Podle Thomase Oswalda, mluvčího hasičského sboru města Oberwart, byla "relativně kluzká, i když byla všude roztroušená". Autobus se musel na zledovatělé silnici vyhýbat autu a sklouzl do čerpací stanice. Naštěstí nikdy nehrozilo nebezpečí výbuchu.

"Zajistili jsme požární bezpečnost a pomáhali jsme starat se o zraněné, dokud nebyli odvezeni," dodal Oswald. Na zásahu se podílely celkem tři sanitky, dobrovolní hasiči a policie.

heute.at