Kamion s návěsem na dálnici zachvátil požár

Žhavé aktuality/Ze světa

25.01.2024 | Vídeň/ Rakousko
Kamion s návěsem na dálnici  zachvátil požár

Velkolepé scény na dálnici Ostautobahn u Fischamend: Tahač návěsů naložený součástmi vozidel a kabelovými bubny se ocitl v plamenech.

Ohnivé peklo na A4.
Scény jako z hollywoodského akčního filmu se nyní odehrávaly na východní dálnici ve směru na Maďarsko: Krátce před parkovištěm Fischamend (okres Bruck an der Leitha) vzplál kamion s návěsem, když na místo dorazili hasiči, vůz byl v plamenech.

Florianiovi z Fischamend hasili oheň více než šest hodin.

Řídič bez zranění

Řidič reagoval duchapřítomně a odtahové vozidlo včas opustil, dostal se do bezpečí a vyvázl bez zranění.

Zápalný materiál musel být rozřezán, aby bylo možné uhasit všechny uhlíky.
"Hašení požáru bylo prováděno pomocí těžké pěnové trubky a trysky C-jet pod ochranou dýchacích cest," uvádějí Florianiovi z Fischamendu, kteří byli v požární službě celkem šest hodin, dokud nebyly uhašeny všechny uhlíky v nákladu, který se skládal z vozidel, hliníkových dílů a kabelových bubnů.

"Panther" se přiblížil

Aby dobrovolníci nezůstali předčasně na suchu – klíčové slovo hasicí voda – dostalo se jim podpory od podnikového hasičského sboru vídeňského mezinárodního letiště, přijeli letištní hasiči se dvěma exempláři notoricky známého letištního hasičského vozu "Panther", který je určen pro mimořádné události na letišti.

Zdroj: heute.at