Kanada staví zařízení pro National Fire Equipment Cache

Žhavé aktuality/Ze světa

09.07.2023 | Kanada/Canada
6. července 2023, Kanada - Federální vláda oznámila, že buduje nové zařízení pro svůj National Fire Equipment Cache požárního vybavení v národním parku Banff v Albertě, který bude působit jako umístění ústředního vybavení a rozšiřující rezervy po celé zemi.

Specializované vybavení pro řízení požáru bude udržováno ve stavu připravenosti, kde může být rychle nasazeno do Parks Canada a podáváno místům po celé zemi nebo sdíleno s provinčními a teritoriálními partnery prostřednictvím kanadského meziregenturního lesního hasičského střediska.  National Fire Equipment zvětšuje připravenost požárů v národních parcích a okolních oblastech a zvýší celkovou schopnost Parks Canada reagovat na požáry.

Od roku 2021 investovala Kanada vláda přes 65 milionů dolarů do národního programu řízení požárů v Parks Canada.

Toto financování podpořilo iniciativy:

- Zvýšení rozsahu úsilí o snižování rizik požáru se zaměřením na komunity umístěné v rámci nebo sousedství národního parku;

- Zvýšení počtu odborníků na řízení požáru a hasičských posádek; a

- Posílení schopnosti vlády školit tyto vysoce specializované personál.

Cílem tohoto programu je prostřednictvím tohoto programu zvýšit bezpečnost a zabezpečení veřejnosti, chránit kritickou infrastrukturu, přispívat k odolnosti k ekosystému a snížit nebo zabránit narušení hospodářské činnosti v postižených oblastech a ohrožených.

Iniciativa je v souladu s kanadskou národní strategií adaptační strategie, která stanoví dohodnutý rámec pro snížení rizika katastrof souvisejících s klimatem, zlepšuje zdravotní výsledky, chrání přírodu a biologickou rozmanitost, buduje a udržuje odolnou infrastrukturu a podporuje silnou ekonomiku a pracovníky .

Fire Fighting in Canada

Foto: ilustrační