Nehoda hasičského vozu. Dva hasiči zraněni.

Žhavé aktuality/Ze světa

03.01.2024 | Skurpie/ Polsko
Nehoda hasičského vozu. Dva hasiči zraněni.

Hasičské auto Sboru dobrovolných hasičů Rutkowice narazilo do stromu u silnice ve městě Skurpie (Varmijsko-mazurské vojvodství). Dva hasiči byli převezeni do nemocnice.

Incident se odehrál dnes kolem poledne na místní silnici ve Skurpie v okrese Działdowo. Kamarádi z Sboru dobrovolných hasičů Rutkowice se vraceli k jednotce poté, co poskytli pomoc účastníkovi dopravní nehody.

- Hasičským vozem narazili do stromu. Dva hasiči byli zraněni a převezeni do nemocnice, jeden zůstal na místě nezraněn, uvedl mluvčí Varmijsko-mazurského hasičského sboru Grzegorz Różański.

Drsné podmínky na silnici

Justyna Nowicka, nižší důstojnice policie v Działdowě, uvedla, že řidič hasičského vozu a jeden z členů posádky byli převezeni do nemocnice. "Řidič už z nemocnice na vlastní žádost odjel," uvedla.

Podle jejího názoru mohlo být příčinou nehody nepřizpůsobení rychlosti převládajícím podmínkám na silnici. Jak říkala, pořád sněží a silnice kloužou.

Hasičské auto narazilo do stromuKW PSP v Olsztyně

Ve Varmijsko-mazurském vojvodství platí až do večera výstraha před silným sněžením. Pro jižní a západní části regionu vydal IMGW také druhý stupeň varování před mrznoucími srážkami způsobujícími náledí.

Dva lidé byli převezeni do nemocniceKW PSP v Olsztyně

Zdroj: tvn24.pl