Rodině s malým dítětem shořela střecha nad hlavou

Žhavé aktuality/Ze světa

19.02.2024 | TERIAKOVCE/ Slovensko
Rodině s malým dítětem shořela střecha nad hlavou

TERIAKOVCE / Rodinný dům dnes začal hořet v Teriakovcích na východním Slovensku. Plameny zachvátily střechu a shořelo i osobní auto. Kvůli hustému kouři museli hasiči použít dýchací přístroje. Mladá rodina s malým dítětem přišla o střechu nad hlavou.

"Jednotka byla přivolána k požáru rodinného domu, požár zasáhl střechu rodinného domu a přístřešek, ve kterém se auto nacházelo," informoval ředitel operačního sálu HaZZ Prešov Ľubomír Toďor. Incident se stal v časných ranních hodinách, kdy všichni kolem spali. Souseda ale probudil intenzivní štěkot psa. Když ho šel pokárat, všiml si, že hoří střecha jednoho z rodinných domů.

Příčina požáru zatím není známa

"Kvůli hustému kouři zasahovali hasiči v autonomních dýchacích přístrojích," dodal Toďor. Hasiči se okamžitě pustili do hašení požáru. Přestože byly chráněny další hodnoty, a dokonce se zabránilo rozšíření požáru na okolní stavby, střechu a přístřešek pro auto se nepodařilo zachránit. Z auta zbyl jen ohořelý vrak. V době požáru spali v domě dva lidé. Naštěstí se jim je podařilo včas varovat.

"V době našeho příjezdu byly osoby mimo dům," potvrdil ředitel okresního ředitelství Hasičského záchranného sboru v Hradci Králové. Prešov. Předběžné informace z místa požáru naznačují, že požár mohl vzniknout zpod kůlny, kde bylo zaparkováno auto. Plameny se přesunuly na střechu rodinného domu. Příčina požáru se v současné době vyšetřuje.

noviny.sk