Tragický požár v rodinném domě

Žhavé aktuality/Ze světa

02.01.2024 | Stalowa Wola/ Polsko
Tragický požár v rodinném domě

Jeden člověk zemřel při požáru domu ve Stalowa Wola (Podkarpatské vojvodství). Dva muži evakuovali budovu ještě před příjezdem hasičů, vyvázli bez zranění. Příčina požáru zatím není známa.

K požáru došlo v úterý (2. ledna) ve Stalowa Wola (Podkarpatské vojvodství) v domě na ulici Wiklinowa.

"Informaci o požáru jsme obdrželi krátce před 11. hodinou dopoledne. Požár vznikl v jedné z místností cihlového domu. Ještě před příjezdem hasičů se z domu evakuovali dva muži, naštěstí se jim nic nestalo - řekl brigádní generál Marcin Betleja, mluvčí velitele Státního hasičského sboru Podkarpatského vojvodství.

Hasiči muže vytáhli z místnosti, kde požár začal. Bohužel, jeho život se zachránit nepodařilo. Požár uhasilo šest hasičských sborů z okresu Stalowa Wola. Příčina požáru zatím není známa, bude stanovena.

378 požárů: 9 mrtvých, 26 lidí v nemocnici

V letošní topné sezóně hasiči na Podkarpatské straně vyjeli již k 378 požárům v domech a bytech. Devět lidí bylo zabito a 26 bylo převezeno do nemocnic. - Příčinou požáru v domech a bytech je obvykle neopatrnost při zapalování ohně v topných zařízeních, nefunkční topná zařízení, požáry sazí v komíně, netěsné komínové průduchy - informuje brigádní generál Betléma.

Zdroj: tvn24.pl