Vrtulník GES zachraňuje ženu, která byla zraněna

Žhavé aktuality/Ze světa

09.12.2023 | Fuerteventura/ Kanárské ostrovy
Vrtulník GES zachraňuje ženu, která byla zraněna

41letá žena byla tento pátek zachráněna poté, co byla zraněna poté, co narazila do kamenů na Camino de Agua Liques směrem k La Pared v obci Pájara na Fuerteventuře, podle Centra pro koordinaci mimořádných událostí a bezpečnosti (Cecoes) 1-1-2.

K incidentu došlo krátce po 16:30, kdy operační sál 1-1-2 obdržel poplach, že žena byla vytažena z vody poté, co narazila do robas a byla zraněna.

CECOES okamžitě aktivoval nezbytné nouzové zdroje k zásahu v oblasti, konkrétně záchranný vrtulník z GES, sanitku pro základní podporu života od záchranné služby Kanárských ostrovů (SUC) a hasičský sbor Pájara.

Vrtulník GES lokalizoval postiženou ženu, která byla jinými lidmi převezena do bezpečnější oblasti, a pokračoval v její záchraně a evakuaci na letiště Fuerteventura.

Tam na ni čekala sanitka ze SUC, jejíž personál se o ránu postaral a převezl ji do Všeobecné nemocnice na Fuerteventuře, protože měla středně těžké polytrauma. Hasiči spolupracovali na záchraně oběti.

Zdroj: eldiario.es