Benefiční běh IZS vydělal pro malého Dominika přes 60 tisíc korun

Žhavé aktuality/Oznámení

14.09.2023 | Šumperk/ Olomoucký kraj
Benefiční běh IZS vydělal pro malého Dominika přes 60 tisíc korun

Velký zájem vzbudil benefiční závod Běhej s IZS, který se konal v sobotu 9. září v Šumperku a jeho okolí. První ročník akce se pořádal v duchu charitativního běhu pro Dominika Kallyho.

Behej_s_IZS-Sumperk-2023-45.jpg

Celý výtěžek tak putoval dvouletému chlapečkovi, jehož start do života nebyl zrovna jednoduchý. Díky štědrosti sportovců a diváků se podařilo pro hocha získat krásných 61 685 korun. „Všem našim příznivcům a dárcům velmi děkujeme. Také bychom chtěli vyjádřit velký dík všem našim dobrovolníkům a sponzorům, protože bez nich by se charitativní akce uskutečnit nemohla. Peníze rodina využije na zdravotní pomůcky a terapie,“ vysvětlil za organizátory ze šumperské stanice Jaroslav Hýbl s tím, že velkou oporou při přípravě akce byli kolegové hasiči ze stanice Šumperk v čele s ředitelem územního odboru Šumperk plk. Ing. Karlem Ondruchem.

Behej_s_IZS-Sumperk-2023-339.jpgBehej_s_IZS-Sumperk-2023-178.jpg

A jak běžecká soutěž dopadla? Celkově se na trať vydalo 101 závodníků, což je na první ročník akce skvělá účast. Závodilo se od nejmenších dětí na odrážedlech až po elitní kategorii mužů od 18-39 let v běhu terénem na 10 km, kam se mohli přihlásit jak příslušníci složek IZS, tak také veřejnost. Závod v nabité konkurenci v této kategorii vyhrál Milan Viktora z HZS Pardubického kraje.

Kompletní výsledky najdete zde.

Obsáhlou fotogalerii najdete zde.

Další informace najdete také na FB profilu Běhej s IZS.

První ročník závodu Běhej s IZS organizoval Sportovní klub HZS Olomouckého kraje ve spolupráci s HZS Olomouckého kraje a Odborovým svazem hasičů.

Zdroj: por. Mgr. Lucie Balážová
HZS Olomouckého kraje