Liška s lupem vnikla do domu

Žhavé aktuality/Kuriozity

05.10.2023 | NITRIANSKE PRAVNO/ Slovensko
Liška s lupem vnikla do domu

NITRIANSKE PRAVNO (OKRES PRIEVIDZA) / Kuriózní zásah mají obecní hasiči z Nitrianského Právna a policisté. Byli přivoláni do rodinného domu, kde se zloděj nacházel. Ale ne jen tak ledajaký. Byla to také liška s lupou – kuře, které ukradla na dvoře.

"Byl jsem na dvoře a slyšel jsem vřískot slepice. Podíval jsem se a liška ji osahávala. Vběhla na dvůr," řekl majitel domu.

Tak se rozběhl za ní. Chtěl slepici zachránit. "Dveře do bytu byly otevřené, vběhla dovnitř, tak jsem ji tam zavřel. Šla dovnitř se slepicí," dodal majitel. Místní obyvatelé se báli vstoupit do domu, a tak zavolali policii a městské hasiče z Nitriansky Pravna.

"Po příjezdu na místo jednotka zjistila, že liška je v domě," řekl Jozef Anděl z Městského hasičského záchranného sboru v Nitrianském Právnu. Zahlédli lišku, která stála na schodech a čekala, co se bude dít. "Situaci jsme monitorovali, liška byla uvnitř na schodišti," řekl Jozef Anděl.

Policie a hasiči byli připraveni lišku odchytit. Zvíře však uniklo. "Když se otevřely dveře, liška utekla," dodal Anděl. V domě zůstala jen banda peří a slepice, které už nikdo nepomohl.

Zdroj: noviny.sk