Dva mrtví při požáru domu v Čimelicích

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

19.03.2018
Dva mrtví při požáru domu v Čimelicích
Dvě minuty před druhou hodinou ranní přijalo dnes ,19. března 2018, Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje přes tísňovou linku 112 informaci o požáru domu v obci Čimelice.

qqqq.jpg

Do Čimelic vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. Z jednotek požární ochrany to byli profesionální hasiči ze stanice Písek a dobrovolní hasiči obcí Čimelice a Mirovice. K požáru bylo vysláno celkem pět cisteren. Po průzkumu, kdy se potvrdilo původní ohlášení, a to že hoří dvoupatrový rodinný dům, si velitel zásahu vyžádal výškovou techniku. Do Čimelic byl z písecké stanice povolán automobilový žebřík.

qq.jpg

Požár zasáhnul prakticky celé patro a střechu domu, hasiči ihned zahájili hasební práce. Zdravotníkům ZZS předali jednu osobu s podezřením na nadýchání zplodinami hoření. V průběhu hašení pak na požářišti nalezli dvě mrtvé osoby.

qqq.jpg

Krátce před půl šestou dostali hasiči požár pod kontrolu, velitel zásahu nahlásil lokalizaci požáru. Následovalo dohašování celého domu. Hasiči rozebírali konstrukce a dohašovali ohniska. Po sedmé hodině ranní proběhlo střídání profesionální jednotky. Po osmé hodině pak do Čimelic vyjela jako posilová jednotka pro dohašovací práce také jednotka SDH obce Písek. V tuto chvíli (12:30 hodin) je na požářišti už jen profesionální jednotka. Hasiči závěrečný průzkum vedou termokamerou.

Po úplné likvidaci na požářiště nastoupí vyšetřovatel HZS, který společně s Policií ČR bude šetřit příčinu vzniku požáru. Výši škody předběžně stanovil na 3 000 000,-.

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj