Při dpravní nehodě , zemřela jedna osoba.

HZS Jihočeského kraje

Při dpravní nehodě , zemřela jedna osoba.

Vážná dopravní nehoda se stala v neděli 2. června ve večerních hodinách na silnici II. třídy u obce Dolní Bolíkov, kde se střetly dva osobní automobily.

K nehodě krátce před 21. hodinou vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. Z jednotek požární ochrany Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje k nehodě vyslalo profesionální jednotku ze stanice Dačice a svolalo jednotku SDH obce Slavonice.
Průzkum na místě potvrdil původní ohlášení, a to, že se jedná o nehodu dvou osobních aut. Velitel zásahu upřesnil, že jde o vozy továrních značek Renault Megane a Škoda Octavia. Dále podal zprávu, že při střetu byly zraněny dvě osoby. U jedné z nich byla okamžitě zahájena resuscitace, druhou zraněnou osobu hasiči pomohli zdravotníkům transportovat do vrtulníku LZS. I přes veškerou snahu záchranářů resuscitovaná osoba mnohačetným zraněním podlehla.
Zasahující hasiči dále oba havarované vozy zajistili nezbytným protipožárním opatřením a provedli kontrolu úniku provozních kapalin. Policie ČR silnici mezi obcemi Dolní Bolíkov a Mutišov uzavřela. Příčiny a okolnosti nehody šetří kriminální policie. Po ukončení základního šetření policistů hasiči dokončili úklid vozovky.
Pro rodinu zemřelého byl na místo povolán člen posttraumatického týmu HZS Jihočeského kraje.
zdroj:HZS Jihočeského kraje