Škoda po požáru kombajnu u Rancířova šla do miliónů

18.07.2018
Škoda po požáru kombajnu u Rancířova šla do miliónů
sklizen22.jpg
Třímiliónová škoda vznikla při požáru kombajnu, který hořel v úterý 17. července 2018 v odpoledních hodinách u Dešné, části obce Rancířov.

ViewImage-(4).jpg

Informaci o požáru, který byl vidět již z velké dálky,  přijalo Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje na tísňovou linku hned od několika oznamovatelů. K požáru byly v 15:18 hodin vyslány profesionální jednotka ze stanice Dačice a jednotka SDH obce Dešná.

ViewImage-(5).jpg

V rámci mezikrajské výpomoci jihočeské operační středisko zažádalo kolegy Kraje Vysočina o jednotku profesionálních hasičů ze stanice Jemnice a dobrovolné hasiče obce Uherčice. V době příjezdu hasičů na pole, hořel kombajn prakticky kompletně. Jednotky vytvořily několik vodních proudů a požár přibližně za půl hodiny uhasili. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj