Škoda po požáru v Rovné jde do miliónů

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

03.06.2020 | Rovná/ Jihočeský kraj
Škoda po požáru v Rovné jde do miliónů

Ve středu 3. června v 1:46 hodin přijali hasiči na tísňovou linku informaci o požáru střechy v obci Rovná na Strakonicku.

K požáru operační důstojníci vyslali techniku, a to včetně výškové, a hasiče z profesionální jednotky ze stanice Strakonice a z jednotek SDH obcí Strakonice, Přešťovice a Štěkeň.
Hasiči průzkum na místě požáru ukázal, že požár ničí celou střechu zemědělského stavení, které majitel využívá jako opravnu automobilů a sklad náhradních dílů. Střecha v době příjezdu hasičů hořela kompletně, následně se celý krov propadnul. V objektu nikdo nebyl, nemáme informaci, že by byl někdo zraněn. Hasiči nemuseli nikoho evakuovat.
Velitel zásahu ihned rozhodnul zahájení hašení. Vzhledem k tomu, že nebylo možné vstoupit dovnitř objektu, bylo nejúčinnější hašení zvnějšku, především z automobilové plošiny. Krátce před půl třetí ranní dostaly jednotky požár pod kontrolu. Na místo byla pro dohašování povolána další posilová jednotka - jednotka místních dobrovolných hasičů.
Požár není dosud zcela zlikvidován. Dohašovací práce trvají v případě požáru střech často několik hodin kvůli tomu, že je nutné střešní konstrukce rozebrat a řádně prolít vodou.
Zasahující jednotky velitel zásahu v ranních a nyní dopoledních hodinách odesílal zpět na základny podle toho, jak dohašovací práce postupují.
Na požářiště již nastoupil vyšetřovatel HZS společně s Policií ĆR. Vzniklá škoda byla v tuto chvíli stanovena na 2 000 000,- (střecha, zaparkované auto, vybavení dílny), hodnota uchráněného majetku činí předběžně 3 000 000,-. Je však možné, že tyto částky se budou v průběhu šetření měnit. Příčina vzniku požáru je zatím neznámá.
Zdroj: HZS Jihočeského kraje