V centru Českých Budějovic havaroval kamión

04.01.2019
V centru Českých Budějovic havaroval kamión

kamion.jpg
Na jedné z nejfrekventovanější komunikaci v Českých Budějovicích, a to Na Dlouhé louce, došlo dnes 4.ledna 2019, v ranních hodinách k dopravní nehodě kamiónu.

cb.jpg  cb3.jpg

Informaci o nehodě obdrželo Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje z operačního střediska Policie ČR v 5:04 hodin. K nehodě pak byla vyslána českobudějovická profesionální jednotka. Hasiči průzkume zjistili, že kamión se na zasněžené a kluzké vozovce převrátil na bok tak, že jeho kabina zůstala přibližně pět metrů nad zemí. Tam ji držel převrácený návěs. Hasiči ke kabině postavili nastavovací žebřík, po kterém nezraněný řidič slezl dolů. Z kamiónu nevytékaly žáené provozní látky. Jelikož nehrozilo žádné další nebezpečí, nehodu si převzala Policie ČR. Jeřáb a odtahovou službu na vyproštění si zajistí sám majitel.

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj