Hasič ve svém volnu pomohl u požáru

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

10.03.2021 | Jihomoravský kraj
Hasič ve svém volnu pomohl u požáru

Středa, 10. března 2021 – Jihomoravský profesionální hasič pomohl u požáru ještě před příjezdem jednotek. Jeho včasný zásah minimalizoval škody.

Koncem února vyjely hasičské jednotky k požáru v průjezdu rodinného domu na Brněnsku. Náhoda tomu chtěl, že se v blízkosti požáru tou dobou pohyboval nstržm. Jiří Malík, hasič ze stanice Bučovice, se svojí sestrou.

Plameny zachvátily vstupní část průjezdu rodinného domu, a protože se v domě svítilo, rozhodl se Jiří Malík okamžitě informovat obyvatele domu. Na silné bouchání však nikdo nereagoval. Nstržm. Malík proto násilně vstoupil do domu a vyvedl z něj nezletilou osobu, která o požáru vůbec nevěděla. V průjezdu zjistil, že hoří přední část zaparkovaného osobního vozu.

Tou dobou se na místo vrátila sestra nstržm. Malíka, která odjela pro hasicí přístroj. S jeho využitím se podařilo zamezit šíření požáru a minimalizovat tak vzniklé škody. O dohašení požáru se postarali hasiči, kteří na místo vzápětí dorazili. Příčina vzniku požáru i přesná výše způsobené škody je předmětem vyšetřování.

Svým zásahem splnil náš příslušník služební slib a povinnosti příslušníka HZS ČR a společně se svou sestrou i oznamovateli požáru pomohli ochránit zdraví obyvateli domu a výrazně snížili následné škody způsobené požárem.

Tento příklad také názorně ukazuje, jak je vhodné mít v domácnosti hasicí přístroj, který může v případě začínajícího požáru výrazně pomoci.

Jaroslav Mikoška – tiskový mluvčí HZS JmK
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje