Jihomoravští hasiči v Praze převzali ocenění

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Jihomoravští hasiči v Praze převzali ocenění

qw.jpg
V Praze se 19.dubna 2018 uskutečnilo vyhlášení profesní ankety Hasič roku 2017 a vyhlášení výsledků sportovní ankety Mistr HZS ČR. Jihomoravští hasiči v obou anketách uspěli.

hl.jpg
Anketa Hasič roku
 je vyhlašována ministrem vnitra od roku 2009 a klade si za cíl ocenit nejlepší profesionální hasiče, nejzkušenější velitele, náročné zásahy, nově vzniklé hasičské projekty, pracovní kolektivy a nejlepší zaměstnance sboru za uplynulý kalendářní rok.  Součástí slavnostní akce je i vyhlášení výsledků sportovní ankety Mistr HZS ČR a předání putovních pohárů generálního ředitele HZS ČR.

Do devátého ročníku ankety bylo zasláno odborníky celkem padesát dva nominací. Sedmnáctičlenná porota zvolila vítězné nominace na 1. až  3. místě v kategorii Hasič roku, Velitel roku, Zaměstnanec roku, Kolektiv roku, Projekt roku a Zásah roku.

Generální ředitel HZS ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba ocenil titulem Mistr HZS ČR vítěze a vítězná družstva hasičských mistrovství České republiky v nohejbale, volejbale, disciplínách TFA (Toughest Firefighter Alive) a v požárním sportu za rok 2017. Vítězové jednotlivých sportovních disciplín si převzali diplomy a nově také stužky, které mohou nosit na sakách služebních stejnokrojů.

Jihomoravští hasiči získali ocenění jako mistři ČR v nohejbale a to ve složení:

pprap. Radoslav Höfer

pprap. Michal Dočkal

nstržm. Martin Müller

nstržm. Martin Špičák

V druhé části večera generální ředitel HZS ČR spolu s prvním náměstkem ministra vnitra JUDr. Jiřím Nováčkem předal ocenění ankety Hasič roku. V té obsadil 2. místo náš příslušník pprap. David Štoudek.

V kategorii Projekt roku uspěl na 2. místě projekt Zavedení systému "First responder" v Jihomoravském kraji. Jedná se o systém plošného rozmístění automatizovaných externích defibrilátorů, které mají ve své výbavě také naši hasiči.

Slavnostního vyhlašování se zúčastnilo 250 příslušníků Hasičského záchranného sboru ČR a zástupců Ministerstva vnitra.

Jaroslav Mikoška
firebrno.cz