Likvidace požáru na Znojemsku trvala téměř patnáct hodin

HZS Jihomoravský kraj//Źhavé aktuality/Z regionů

Likvidace požáru na Znojemsku trvala téměř patnáct hodin

Od včerejšího večera, 18.dubna 2018 do dnešního poledne, 19.dibna 2018 zasahovaly jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů u požáru bývalé ubytovny v Šanově na Znojemsku. Jednoho muže hasiči zachránili. Škoda půjde do statisíců.

35455.jpg

Už při příjezdu bylo zřejmé, že se jedná o požár většího rozsahu objektu o rozměrech cca 50x12 metrů. Velitel požádal o vyhlášení druhého stupně požárního poplachu.

35465.jpg

Hasiči po příjezdu na místo zachránili jednoho muže z okna hořícího objektu. V péči ZZS ale skončil posléze také jeden dobrovolný hasič, který se během zásahu lehce zranil.

35464.jpg

Vzhledem k intenzitě hoření museli hasiči kromě hasebních prací v počátku zásahu ochlazovat okolí. Požár poškodil i elektrické vedení a na místo přijeli energetici. Vzhledem k nutnosti vystřídat zasahující hasiče, vyrazily do akce další jednotky a tak byl také vyhlášen třetí stupeň poplachu.

35458.jpg

U požáru zasahovalo 14 hasičských jednotek. Po náročném rozebírání konstrukcí a dohašování se zásah podařilo ukončit kolem půl jedné odpoledne. Na místě však pokračuje v práci vyšetřovatel, který zjišťuje příčinu vzniku požáru. První odhady napovídají, že škoda nepřesáhne půl milionu korun.

Jaroslav Mikoška
firebrno.cz